Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Slavnost slabikáře

Slavnost slabikáře

23.11.2022

Naši prvňáčci se dočkali a ve středu, 23. 11., jim byly slavnostně předány slabikáře. Společně se svými spolužáky z druhého ročníku a předškoláky z mateřské školy si pomocí číselného kódu otevřeli svou opravdovou první osobní knížku - SLABIKÁŘ. Na své cestě "pouští, pralesem a mořem" poznali všechna písmena, slabiky a přečetli první slova. Svým mladším kamarádům z mateřinky ukázali, co vše se už naučili a jak umí ve třídě spolupracovat. Společně si zazpívali, zatančili a v závěru dostali od paní učitelky sladkou odměnu. Předškoláci pak předali prvňáčkům osobní dárky, které jim udělaly velkou radost. Teď už hurá za poznáním dalších písmenek, které dětem otevřou svět pohádek a příběhů. Přejeme všem, ať je čtení baví! Více fotografií najdete ve fotogalerii.